Opublikowany: czw, Maj 17th, 2018

Wernisaż urzekł publiczność… i jurorów (FOTO, WIDEO)

Jaworskie Impresje Teatralne już od dwudziestu lat cieszą, bawią i przyciągają publiczność do teatru. Przegląd jest doskonałą okazją do premier przedstawień i występów młodych artystów, którzy na deskach teatralnych stawiają swoje pierwsze kroki. Spektakle ocenia zawsze profesjonalne jury. W tym roku loży jurorów przewodniczył Jacek Grondowy, aktor jeleniogórskiego teatru im. C.K. Norwida.

Na scenie zaprezentowało się osiem zespołów. Były to grupy działające w szkołach, przedszkolach, przy Jaworskim Ośrodku Kultury czy Klubie Piast. Największe wrażenie na jurorach zrobił występ „Via spiritus et Vita” zespołu „Wernisaż” prowadzonego przez Patrycję Jarosz ze Spółdzielczego Klubu Piast. Młodzi aktorzy zakwalifikowali się jednocześnie do przeglądu małych form teatralnych „Graj”, który odbędzie się 24 maja w Siechnicach.

Gromkie brawa publiczności otrzymały m.in. Krasnale z Przedszkola Publicznego nr 2 i Pszczółki z Przedszkola nr 4. Tytuł „najlepszego” otrzymał też spektakl przygotowany przez dzieci z grupy Spectro ze Szkoły Podstawowej nr 1. Oprócz nagród i wyróżnień na uczestników czekał po występach wielki, jubileuszowy tort.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..