Opublikowany: wt, Cze 18th, 2019

Weekendowy rekordzista z 4 promilami

To był pracowity czas dla policjantów. Kolejni, skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani. Bilans weekendu: dwóch pijanych, jeden pod wpływem narkotyków, dwóch bez uprawień i jeden z sądowym zakazem prowadzenia. Kierowca rekordzista miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i ledwo stał na nogach.

Pierwszy z zatrzymanych – 62-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego prowadził volkswagena mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Drugi mężczyzna, który wpadł w ręce policjantów, tym razem w Ścinawie, to 45-latek. Ledwo trzymał się na nogach, a przy policjantach wydmuchał ponad 4 promile.

Za to przestępstwo grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Kolejni zatrzymani przez lubińskich policjantów to 22-latek z powiatu lubińskiego i 33-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Obaj mężczyźni kierowali swoimi samochodami pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi im dwa lata więzienia – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, rzecznik prasowy lubińskiej komendy.

Lubińscy funkcjonariusze zatrzymali także 26-latka z Polkowic, który kierował samochodem marki Volkswagen. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że może być pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie narkotesterem. U mężczyzny w trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili dodatkowo metamfetaminę. Kierowca trafił do policyjnej celi.

Wśród zatrzymanych znalazł się też 37-latek, który kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Przestępcy na drogach to już plaga, a warto zauważyć, że wakacje jeszcze się na dobre nie zaczęły. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. Nie tylko za siebie, ale również za życie innych ludzi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..