Ważne zadania zielonych pergoli

Przy Rondzie Artylerzystów stoi już zielony ekran. Pergole z ozdobnymi roślinami mają być nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim mają zmniejszyć uciążliwości mieszkańców.

Ekran zaprojektowano w postaci trejaży, przy których będzie posadzona roślinność pnąca, między innymi winorośl japońska.

– W doborze gatunków pnących uwzględniono roślinność dającą duże przyrosty. Oprócz roślinności pnącej posadzona będzie róża okrywowa, grab pospolity i miskant chiński, jako uzupełnienie kompozycji– tłumaczą urzędnicy z głogowskiego ratusza.

To, co jednak ważniejsze to funkcje, które ma spełniać nowy ekran:

– Jego zadaniem jest zmniejszenie hałasu ruchu kołowego na mieszkańców ulicy Wojska Polskiego. Dodatkowo ekran będzie minimalizował oddziaływanie spalin i pylenia – informuje zastępca prezydenta, Piotr Poznański.

Mieszkańcy wieżowców liczą też na to, że wraz z postawieniem ekranów skończą się niebezpieczne zachowania kierowców, które się tam zdarzają. Mianowicie chodzi o to, że kierowcy z parkingu wjeżdżali przez trawnik prosto na rondo. Teraz taki manewr będzie niemożliwy.

Koszt zagospodarowania terenów zieleni i upiększenia tej części miasta wyniesie prawie 50 tysięcy złotych.

Fot. Urząd Miejski w Głogowie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..