Opublikowany: śr, Lis 21st, 2018

Wandale odwiedzili kolejny plac zabaw w Legnicy

„Działalność” wandali w nadkaczawskim mieście to już prawdziwa zmora urzędników. Tym razem chuligani zniszczyli ogrodzenie placu zabaw przy al. Zwycięstwa. Trwa szacowanie strat.

Plac zabaw przy al. Zwycięstwa został oddany do użytku w ubiegłym roku. To jedyne takie miejsce w okolicy, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem małych mieszkańców pobliskich budynków. Inwestycja pochłonęła ok. 200 tys. zł, ale już wiadomo, że będzie trzeba wydać kolejne pieniądze, by doprowadzić ogródek do porządku. W nocy 20 listopada nieznani sprawcy zniszczyli bowiem jego ogrodzenie.

– Legnickie place zabaw często padają ofiarą wandali. Wiosną tego roku na placu w parku Bielańskim ktoś zniszczył metalowe ogrodzenie. Jego naprawa kosztowała ok. 1,5 tys. zł. Później złodzieje ukradli schodki wraz z poręczami do zjeżdżalni na placu zabaw przy ul. Stanisławowskiej. Straty oszacowano na około 2800 zł – przypomina Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Pierwsze miejsce na liście strat spowodowanych przez nieodpowiedzialnych mieszkańców zajmuje plac zabaw w parku Miejskim. W kwietniu w ogniu stanęła tamtejsza kolejka.

– Ogień kompletnie strawił lokomotywę i jeden z wagoników. Drugi z wagoników, zakupiony przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, miał nadpaloną jedną ze ścianek. Straty oszacowano na około 20 tys. zł. To było drugie podpalenie tej kolejki. W grudniu minionego roku pożar strawił jeden wagonik – wylicza Rodak.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..