Opublikowany: czw, Kwi 25th, 2019

Walczyli z pożarem szopy (FOTO)

Trzy jednostki straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego walczyło z pożarem szopy, do którego w Brochocinie (gmina Zagrodno). Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zgłoszenie o płonącym budynku szopy wpłynął do dyżurnego stanowiska kierowania złotoryjskiej komendy PSP przed godz. 6. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi oraz ochotników z Brochocina i pobliskiego Zagrodna.

Strażacy, po zabezpieczeniu terenu działań, przystąpili do akcji gaśniczej. Pożarem objęta była część dachu oraz wnętrze budynku, który po obu stronach sąsiadował  z dwoma innymi budynkami. Działania polegały na podaniu prądów wody do budynku i na dach, a także na sąsiadujące zabudowania, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru oraz na częściowej rozbiórce poszycia dachu.

Po przybyciu kolejnych zastępów podano kolejne prądy wody. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego weszli do środka w celu dogaszenia pożaru oraz przeszukania pomieszczeń. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

 Na koniec sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

.

Fot. Złotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..