Opublikowany: nie, Cze 24th, 2018

Walczyli z pożarem sadzy (FOTO)

Strażacy z powiatu złotoryjskiego zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych w Czaplach. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Nie odnotowano też większych strat.

Do dyżurnego złotoryjskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi wpłynęło telefoniczne zgłoszenie, że w przewodzie kominowym jednego z domów jednorodzinnych w Czaplach zapaliła się sadza. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp strażaków ze złotoryjskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz ochotników z pobliskiej Pielgrzymki.

Po zabezpieczeniu terenu działań, ratownicy dostali się do dymiącego komina i za pomocą proszku gaśniczego ugasili palącą się sadzę. Następnie kulą kominiarską zbili tlące się pozostałości, po czym wybrali je z pieca i wyrzucili na zewnątrz budynku.

Na koniec, w celu wyeliminowania dalszego zagrożenia, czujnikiem wielogazowym sprawdzono mieszkania w budynku.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie odnotowano również większych strat. Najczęstszą przyczyną pożarów sadzy jest zbyt rzadkie czyszczenie przewodu kominowego.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..