Na wakacje warto też zabrać ważną aplikację

Bezpłatna aplikacja mobilna „Moja Komenda” może być przydatna podczas wakacyjnych wypraw, jeśli trzeba będzie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

O tym przypominają też polkowiccy mundurowi.

– Dzięki aplikacji w łatwy i szybki sposób odnajdziemy również dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania, bądź tym, w którym się aktualnie znajdujemy – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.

Wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o konkretny rejon. Dzielnicowych można też wyszukać po ich imieniu lub nazwisku.

– Wystarczy jedno kliknięcie i mamy możliwość telefonicznego połączenia z funkcjonariuszem – dodaje Przemysław Rybikowski. – Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Poza tym, aplikacja zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.

Źródło: KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..