Opublikowany: pt, Sty 12th, 2018

Sieci gazowe będą bezpieczniejsze

Najpóźniej do końca maja tego roku powinna się zakończyć wymiana sieci gazowych na terenie kilku złotoryjskich ulic. Inwestycja ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Od kilku dni przy ulicy Podwale i Słowackiego w Złotoryi trwają prace związane z budową sieci gazowej niskiego ciśnienia wraz z przyłączami gazu. Prowadzi je Centrum Technik Instalacyjno-Grzewczych w Jaworze na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Wymieniamy stare stalowe sieci wraz z przyłączami na nowe, które wykonane są z tworzywa polietylenowego. Większość z nich prawdopodobnie nigdy wcześniej nie była wymieniana. W niektórych były nieszczelności, a nowe są bezpieczniejsze – mówi Daniej Adamczyk, kierownik budowy.

Modernizacją sieci gazowej mają zostać objęte budynki od ul. Krzywoustego i Podwale do ul. Słowackiego na wysokości ul. Hożej, przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Agat”. Prace powinny się zakończyć na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..