Opublikowany: pon, Sty 15th, 2018

W Złotoryi też padł rekord!

Ponad 63 tys. zł trafiło do puszek złotoryjskich wolontariuszy podczas wczorajszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To oznacza, że rekord po raz kolejny został pobity, tym razem aż o blisko 20 tys. zł.

Jak co roku dzieci i młodzież z powiatu złotoryjskiego chętnie zgłaszała się do udziału w akcji ogólnopolskiej  akcji Jurka Owsiaka, z której dochód w tym roku przeznaczony zostanie na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Oprócz złotoryjan do puszek zbierali również mieszkańcy okolicznych miejscowości takich jak Pielgrzymka, Wilków, Lubiatów czy Zagrodno. Łącznie blisko stu wolontariuszy, wśród których najmłodsi z nich mieli około siedmiu lat i kwestowali razem ze swoimi rodzicami lub opiekunami.

– Bardzo często są to nasi stali wolontariusze, którzy już nie po raz pierwszy wspierają Orkiestrę. Podoba im się nie tylko to, że mogą komuś pomóc, ale też sama atmosfera tego święta. Pamiętajmy też, że kulminacją jest dzień finału, ale do niego należy się wcześniej przygotować. To również wymaga sporo pracy i poświęcenia – uważa Ewa Miara, komendantka złotoryjskiego hufca ZHP.

Łącznie w tym roku w Złotoryi udało się zebrać rekordową kwotę ponad 63 tys. zł. To prawie 20 tys. zł więcej niż podczas 25. finału. Cała suma jeszcze wczoraj późnym wieczorem została oficjalnie przekazana do banku.

Wynik ten powinien być jeszcze wyższy, ponieważ nie uwzględnia pieniędzy przekazanych w obcych walutach. – Jak co roku zapakuję je w pudełko i wyślę bezpośrednio do głównego sztabu Jurka Owsiaka – mówi Ewa Miara.

„Najskuteczniejszą” wolontariuszką okazała się Karolina Brzeszczyńska, w której puszcze znalazło się dokładnie 1469, 46 zł.

Nowością podczas tegorocznego finału był turniej piłki nożnej rozgrywany od rana w sali sportowej „Ogólniaka”, w którym rywalizowało sześć drużyn, w tym m.in. policjanci, strażacy oraz reprezentacje okolicznych firm. Każdy z zawodników wrzucał „wpisowe” do puszek harcerzy. Po zaciętej grze zwyciężyli strażacy.

Sporo udało się zebrać dzięki loteriom fantowym i licytacjom, które odbywały się w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Dzięki nim konto fundacji powiększyło się o 5951,70 zł. Swój udział mieli w tym również miejscowi radni, którzy łącznie przekazali na WOŚP 1120 zł.

W akcję zaangażowało się wiele osób prywatnych oraz lokalnych przedsiębiorców. Jedni piekli ciasta, inni przekazywali rzeczy na loterie i licytację. – W tym roku jak nigdy wszystko się sprzedało. Mieliśmy kalendarze, artykuły szkolne, zabawki, bony do sklepów, czy na usługi fryzjerskie. Harcerze robili tosty i przygotowywali gorące napoje – wymienia szefowa złotoryjskich harcerzy.

Na słowa uznania zasługuje hojny gest właściciela jednej z restauracji w centrum miasta. Sułtan Kebab, bo o nim mowa, zdecydował się zrezygnować z całego wczorajszego utargu na rzecz Orkiestry. Klienci płacili za zamówienie bezpośrednio do puszek za co nie otrzymywali reszty. Dzięki temu udało się zebrać 2531,21 zł.

Akcję dzień wcześniej wspomogli uczestnicy biegu „Policz się z cukrzycą”, a w tygodniu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych. Dzięki nim konto fundacji powiększyło się o ponad dwa tys. zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..