W Polkowicach apelują o wspólne obchody

„Kocham Polskę, kocham Polkowice” to akcja zainicjowana przez stowarzyszenie Lepsze Polkowice z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Liderzy stowarzyszenia podkreślają, że jest to czas „budowania poczucia wspólnoty i więzi”.

– Przez ostatnie 25 lat władze Polkowic nie zabezpieczyły w przestrzeni miejskiej godnego, ogólnodostępnego miejsca, które służyłoby mieszkańcom czy organizacjom społecznym i politycznym do przeprowadzania uroczystości o charakterze patriotycznym – mówi Łukasz Puźniecki ze stowarzyszenia Lepsze Polkowice. – Zasmucający jest również fakt, iż w Polkowicach w żaden sposób nie uhonorowano do tej pory ojca czynu niepodległościowego Marszałka Józefa Piłsudskiego. Chcielibyśmy to zmienić.

Stąd apel stowarzyszenia do ponad 50 przedstawicieli m.in. władz miejskich, parafii, placówek edukacyjnych i akademickich oraz liderów środowisk politycznych i społecznych w mieście zachęcający do otwartej debaty, by wypracować wspólną formułę rocznicowych obchodów. Liderzy stowarzyszenia proponują też powołanie wspólnego Komitetu organizacyjnego obchodów.

Jaka będzie odpowiedź?

Fot. Stowarzyszenie Lepsze Polkowice/UR

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..