Opublikowany: czw, Mar 16th, 2017

W Gaworzycach czekają już na ludowych artystów

JARMARK1Chociaż piąta – jubileuszowa – edycja Gaworzyckiego Jarmarku Kupieckiego, produktów tradycyjnych i regionalnych odbędzie się dopiero 9 lipca, to organizatorzy już teraz zachęcają regionalnych twórców, m.in.: rzemieślników, rękodzielników, sołectwa oraz artystów ludowych do zgłoszenia udziału w imprezie.

– Wydarzenie to nawiązuje do prawdziwej historii miejscowości mocno związanej z handlem już w czasach średniowiecza – przypominają organizatorzy z Urzędu Gminy Gaworzyce.

Tradycja współczesnych jarmarków sięga 2013 roku. Od tego czasu, na jeden letni dzień alejki zabytkowego gaworzyckiego przenoszą się w odległe czasy. Zapełniają się wyjątkowymi produktami i smakami. Są produkty pszczele, sery, akcesoria z drewna, biżuteria, domowej roboty słodycze, unikatowe zabawki, lalki i maskotki. Nie brakuje też tzw. staroci. A to tylko część zaplanowanych atrakcji.

Na zdjęciu: poprzednia edycja jarmarku.

UR/FOT. UR

JARMARK2

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..