Uwodził, wyłudzał i porzucał kobiety. „Tulipan” wpadł w ręce głogowskiej policji (WIDEO)

Głogowscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który oszukiwał i okradł kobiety. Podejrzany umawiał się z nimi za pomocą portali randkowych, nawiązywał znajomość, a potem wyłudzał od nich pieniądze. Działał na terenie całego kraju.

24-letni mężczyzna miał swój schemat działania. Najpierw nawiązywał kontakt przy pomocy komunikatorów internetowych i portali randkowych. Szukał kobiet samotnych. Wzbudzał ich zaufanie, następnie pożyczał pieniądze, a potem zrywał kontakt.

 – Sprawca wykorzystywał zaufanie jakie zdobył u kobiet na tyle skutecznie, że podając różnego rodzaju powody takie jak kłopoty finansowe, chorobę, konieczność spłacenia długów, wyłudzał od nich pieniądze  – opowiada Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Jedną z jego ofiar była mieszkanka Głogowa, od której 24-latek wyłudził ponad 50 tysięcy złotych. Kobieta złożyła zawiadomienie na policji.

– Sprawa nie była łatwa. Sprawca zacierał za sobą ślady, zmieniał telefony i nie miał miejsca stałego zamieszkania, pracował jedynie dorywczo. Działania policjantów doprowadziły jednak do ustalenia podejrzewanego mężczyzny a następnie jego zatrzymania na terenie Kalisza – informuje oficer prasowy z głogowskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał.

Mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Został przewieziony do zakładu karnego i tam będzie oczekiwał na dalsze zarzuty oraz proces sądowy. 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..