Uwaga na wiatry i zamiecie śnieżne!

Prędkość wiatru w naszym regionie może dochodzić nawet do 90 km/h. Synoptycy ostrzegają również przed silnymi zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Możliwe są utrudnienia w komunikacji.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie Dolnego Śląska.

Obserwuje się i przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, miejscami do 90 km/h, z zachodu i północnego-zachodu – informuje Barbara Wrona, dyżurny synoptyk IMGW we Wrocławiu.

Ponadto w powiatach złotoryjskim i jaworskim obowiązuje też pierwszy stopień zagrożenia zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

W obszarze powyżej 600 m n.p.m. przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h oraz okresami opadami śniegu.

– czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanych zjawisk wynosi 80 procent. Komunikaty są ważne do jutra (wtorek, 15 stycznia) do godz. 20.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..