Uwaga kierowcy! Kilkukilometrowy korek na S3 (FOTO)

Samochody jadące odcinkiem nowo budowanej drogi ekspresowej S3 z Lubina do Legnicy stoją w kilkukilometrowym korku. Jest to efekt wprowadzonej wczoraj tymczasowej organizacji ruchu. Warto wybierać trasy alternatywne.

Na szczęście nie jest to rezultat żadnego wypadku czy kolizji na tej trasie. Od dyżurnego Punktu Informacji dolnośląskiego oddziału Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dowiedzieliśmy się, że utrudnienia mają związek z budową drogi ekspresowej S3. Od wczoraj na 22-kilometrowym odcinku z Lubina do Legnicy obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

To spowodowało, że na drodze utworzył się spory korek, który sięga już od Chróstnika niemal do granicy Lubina. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Kierowcy podróżujący do Legnicy, chcąc zaoszczędzić cenny czas, powinni wybierać trasy alternatywne, np. przez Prochowice.

– 7 maja w okolicy Chróstnika została wprowadzona sygnalizacja świetlna, natomiast w godzinach szczytu sterowanie manualne. Zwróciliśmy się do wykonawcy o szczególną uwagę przy tej tymczasowej organizacji ruchu i monitorowanie tworzących się zatorów. Planowany termin zakończenia utrudnień to 14 maja – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..