Opublikowany: śr, Sty 10th, 2018

Urzędowe CUDO już działa

W Legnicy i Polkowicach utworzone zostały oddziały dolnośląskiego Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw (CUDO). To rezultat nowej koncepcji funkcjonowania służb celnych w Polsce.

CUDO to zespół pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, który zajmuje się analizą i weryfikacją elektronicznych zgłoszeń celnych. Centrum będzie obsługiwało elektronicznie zgłoszenia celne składane dotychczas w Oddziale Celnym II we Wrocławiu oraz Oddziałach Celnych w Legnicy, Polkowicach, Żarskiej Wsi i Wałbrzychu. Z nowej koncepcji obsługi zgłoszeń celnych wyłączono na razie oddziały graniczne i pocztowe, w związku z czym nie zmienił się tryb składania i obsługi zgłoszeń we wrocławskim Oddziale Celnym Port Lotniczy Cargo i Oddziale Celnym Osobowym Port Lotniczy.

Dotychczasowe oddziały celne będą nadal funkcjonować jako tzw. oddziały obsługowe, gdzie przedsiębiorca będzie mógł przedstawić towar do fizycznej kontroli. W nich na dotychczasowych zasadach będzie odbywać się legalizacja świadectw pochodzenia i dokumentów potwierdzających status celny towarów, wydawanie i przedłużanie świadectw uznania środka przewozowego TIR, obsługa okienka e-Klient (EORI) oraz bieżąca obsługa kasowa.

Oddziały w Legnicy (ul. Pątnowska 50) i Polkowicach (ul. Krzywa 3) czynne są od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..