Opublikowany: czw, Maj 31st, 2018

Urwane koło powodem poważnej kolizji (FOTO, WIDEO)

Około godz. 14 na ul. Szpitalnej w Jaworze doszło do kolizji drogowej. Przez kilkadziesiąt minut wyjazd z miasta w kierunku Zębowic był zablokowany.

W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy i dwóch kierujących. Jeden z nich został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierującemu volkswagenem odkręciło się w czasie jazdy przednie koło. Jadący z naprzeciwka ford próbował ominąć rozpędzoną, oderwaną część, ale stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Jego auto przewróciło się na bok.

Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby ratunkowe i medycy (zdarzenie miało miejsce kilometr od jednostki straży pożarnej i ok. 300 m od Jaworskiego Centrum Medycznego). Fordy uderzył w drzewo tak niefortunnie, że jego kierowca nie mógł się wydostać z pojazdu. Strażacy musieli odciąć dach, aby ewakuować poszkodowanego. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala w Legnicy. Drugi kierowca nie odniósł obrażeń. Przyczynę awarii jego auta ustala policyjna grupa techników.

Obydwa auta były zarejestrowane w powiecie jaworskim.

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..