Opublikowany: sob, Sty 13th, 2018

Ulman: Pokazałem, że może być inaczej

Przerwa zimowa sprawiła kilka zmian w Czerninie. Dotychczas w tej miejscowości funkcjonowały dwa kluby – Korona, która występowała w rozgrywkach seniorskich a także Orły, która odpowiadała za szkolenie młodzieży. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać z prezesem obu klubów, które zostały połączone w jeden i będą występowały pod nazwą Korona Czernina.

Sezon zaczęliście od bardzo wysokiej porażki w Jerzmanowej, potem było już jednak tylko lepiej. Ósme miejsce to pozycja, która Pana satysfakcjonuje?

Na boisku wywalczyliśmy szóste miejsce ale niestety przez nasze niedociągnięcia organizacyjne straciliśmy punkty z Łagoszovią, jednak nie chcę już do tego wracać. Patrząc na jesień rok temu, gdy rywale strzelali nam po sześć, osiem, dziewięć a nawet dziesięć bramek to możemy mówić o progresie i to bez żadnych wzmocnień. Po meczu z Jerzmanową byłem załamany, bo okradziono nam klub a z funduszami wyglądaliśmy marnie, bo gmina w ciągu dwóch lat obcięła nam dwanaście tysięcy i kilku chłopaków zapowiedziało koniec grania. W grudniu z bratem objęliśmy klub i wyznaczyliśmy sobie ambitne cele a tu co krok to było pod górkę.

Coś się jednak w klubie zmieniło. 

Rysując na kartce papieru herb Czerniny wymyśliłem hasło Twierdza Czernina. Podzwoniłem po wszystkich zawodnikach, żeby chociaż grali u siebie a na wyjazdach zagra kto będzie mógł. Już do przerwy z Górą było 3:0 ale ostatecznie padł remis 4:4. U siebie pokazaliśmy prawdziwy charakter a mecze wygrywaliśmy ambicją, wolą walki i to nie jedną a kilkoma bramkami. Plan się udał do zespołu wprowadziłem kilku młokosów a o Czerninie zrobiło się głośno. Mimo, że na wiosnę odejdzie kolejnych dwóch czołowych graczy i nie przewiduję żadnych wzmocnień to stawiam wysoko poprzeczkę chłopakom. Cel to pierwsza piątka .

 

Jesteście jedynym zespołem, który jesienią urwał punkty Pogoni Góra. Gdy w drugiej kolejce remisowaliście z nimi to myśleliście, że nikt więcej nie będzie w stanie z nimi choćby zremisować?

Przed sezonem wiedziałem, że Pogoń ma mega skład. Sprowadzili przed rundą kolejnych pięciu graczy i wiedziałem, że razem z Serbami i Jaczowem będą się bili o awans. Szczerze mówiąc widziałem jak Serby strzeliły na 2:1 i Górze byłoby ciężko wygrać ale to im szczęście sprzyjało. Osobiście podoba mi się jak Kamil Rogala prowadzi mecze i swoją grą z pewnością zasłużyli na to miejsce na którym są.

Zimą połączyliście dwa kluby w jeden i teraz jako Korona macie drużynę seniorów i cztery młodzieżowe. Skąd taka decyzja?

Klub w okręgówce z kilkoma drużynami to moje marzenie. Kilka lat temu z Mistrzem Polski z Szymonem Krawczykiem zaczęliśmy zajęcia dla nieaktywnych gimnazjalistów. Nie mieliśmy ani jednej piłki, koszulki czy czegokolwiek tylko marzenia i plan. Dzisiaj natomiast mamy średniak A-klasy z czterema grupami dzieci i młodzieży. W klubowym magazynku kilka nowych kompletów strojów a dresy otrzymał każdy zawodnik Orłów i Korony. Połączenie omówiłem z panią burmistrz Ireną Krzyszkiewicz oraz prezesem DZPN Andrzejem Padewskim. Są z tego same plusy. Większe pieniądze z gminy oraz nie ponosimy opłat gdy zawodnik z drużyny młodzieżowej przejdzie do seniorów. Kilka lat temu słyszałem, że nie ma chętnych dzieci do gry ale jednak swoim zacięciem i ciężką pracą pokazałem, że może być inaczej. Kiedyś wymyśliłem sobie jeden z największych klubów w okręgu na wsi i przez połączenie spełniłem swoje marzenia i plany.

Za nami rozdział funduszy na sport w Gminie Góra. Chyba można być zadowolonym ze wsparcia, które zostały Wam przyznane na 2018 rok?

Tym razem otrzymaliśmy aż 54,5 tysiąca złotych. Yo największe dofinansowanie klubu na wsi w historii Gminy Góra. Muszę przyznać, że mamy super panią Burmistrz, która wybudowała nam Orlik, szatnię oraz nowe boisko czego można chcieć więcej. Budżet na sport to 315 tysięcy a najwięcej z tego tortu otrzymała Pogoń Gra, bo aż 205 tysięcy złotych. W 2017 r. otrzymaliśmy przenośne bramki aluminiowe 5x2m a utrzymanie i obsługę naszego boiska zapewnia Ośrodek Kultury Fizycznej kierowany przez fanatyka sportu Ryszarda Wawera. Jednak droga do takiego dofinansowania nie była usłana różami. W styczniu otrzymaliśmy 12 tysięcy mniej niż 2 lata temu i gdyby nie moja ciężka praca z dziećmi zapewne nie było by takiego wyniku. Oczkiem w głowie naszego Burmistrza są dzieci i ten, kto robi świetną promocję oraz pracuje z dziećmi i młodzieżą może liczyć na pomoc z Gminy. Kluby sportowe bezpłatnie korzystają z hali sportowej a wodę, prąd i inne media pokrywane są nie z naszych środków. Na przykładzie Korony najlepiej widać filozofię Ireny Krzyszkiewicz. Pracujesz to masz dotację i odwrotnie. Ja w Orłach zaczynałem od 9 tysięcy, rok później 18 tysięcy, potem 24 tysięcy a dzisiaj jest to 54,5 tysiąca złotych . Pani Burmistrz pomaga nam nawet w promocji , publikuje nasze wyniki, zdjęcia i relacje na swoim profilu w mediach społecznościowych. Jeszcze raz powtórzę, że ten budżet to wielka nagroda za ciężką prace ale także wielka odpowiedzialność i jak historia pokazała, że nie są to pieniądze na zawsze.

Na koniec… Czy myśli Pan, że ktoś może powstrzymać w tym sezonie w drodze do awansu Pogoń Góra? Jeśli tak to kto?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo na początku roku nie znamy planów i formy poszczególnych drużyn. Moim zdaniem tylko Góra i Serby będą się biły o awans. Mimo, że wygraliśmy z Serbami uważam, że razem z Pogonią są o wiele lepszymi zespołami od pozostałych klubów. Liderom przeszkodzić mogą przede wszystkim Buczyna i nie wiem jak Jaczów, bo tam każdy wie jak jest w tej chwili, Jerzmanowa oraz zawsze nieobliczalna Korona. Już w drugiej kolejce Pogoń zagra derby z nami. Na papierze powinno być 5:0 dla Góry ale jak pokazała jesień, że ambicją i walką możemy wiele osiągnąć nawet z mocniejszymi od siebie. Podsumowując z naszej A-klasy awansują dwa zespoły Góra i Serby. Jeszcze raz za sprawą mediów chciałbym podziękować burmistrzowi Góry Irenie Krzyszkiewicz za fantastyczne wsparcie. W naszym klubie trenerami będą były zawodnik drużyn młodzieżowych Ślęzy Wrocław – Tomasz Gąsiecki, trener przygotowania motorycznego i Mistrz Polski w lekkoatletyce Szymon Krawczyk oraz moja skromna osoba. Kierownikiem drużyny seniorów niezawodny Dariusz Tupiec a młodzieży Adam Szpruta.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..