Ukartowali napad na salon gier w Polkowicach (FOTO)

Początkowo wszystko wskazywało na to, że kasjerka pracująca w jednym z polkowickich salonów gier padła ofiarą rozboju. Kiedy jednak policjanci zaczęli wyjaśniać sprawę, prawda okazała się zupełnie inna.

Do zdarzenia doszło w pierwszą niedzielę sierpnia.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownicy salonu gier o napadzie – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Według relacji zgłaszającej, nieznany mężczyzna poprzez wyłamanie elementów drzwi wejściowych dostał się do wnętrza salonu i doprowadzając ją do stanu bezbronności zażądał wydania gotówki, a następnie, gdy osiągnął zamierzony cel, dokonał również kradzieży jej telefonu komórkowego.

Jak ustalili kryminalni, mężczyzna, który przedarł się do lokalu nie był jedynym, który brał udział w napadzie. Było jeszcze dwóch innych. W efekcie policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Polkowic. W ich mieszkaniach znaleźli, między innymi, telefon należący do kasjerki, plik banknotów z zawartością 500 złotych pochodzący ze zgłoszonego napadu, a także buty należące do jednego ze sprawców – podeszwy odpowiadały śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia.

– Kolejne czynności wykonane przez funkcjonariuszy rzuciły również podejrzenie na kobietę, która utrzymywała, że jest jedynie pokrzywdzoną – dodaje Przemysław Rybikowski. – Okazało się, że całe zajście zostało przez całą czwórkę dokładnie zaplanowane.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mundurowi przedstawili 18-latkowi, 22-latkowi i 32-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem, a 26-latka usłyszała zarzut pomocnictwa popełnienia tego przestępstwa oraz składania fałszywych zeznań. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia. O ich losie zdecyduje teraz sąd.

Fot. KPP Polkowice

 

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Oczywiście dziennikareczka regionfanu nie zadała pytanie policji – jaki to slaon gier skoro w myśł nowej ustawy hazradowej w Polkowicahc nie ma legalnego salonu gier? Dlaczego policja wcześniej nie podjęła działąń wobec nielegalnych działań hazradowych? No własnie….Polkowice miasto wielu tajemnic…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..