Opublikowany: pon, Kwi 15th, 2019

Uczniowie solidarni z nauczycielami

#Murem za nauczycielami. Takich napisów w Lubinie zobaczymy dzisiaj kilka. Pierwszy choćby tutaj, pod I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Lubińscy uczniowie, na znak poparcia swoich profesorów, wypisują pokrzepiające hasła.

Patryk Spaliński, organizator akcji, przyznaje że pomysł zaczerpnął z ogólnopolskich mediów. – Poszliśmy za przykładem Bydgoszczy, Wrocławia czy Warszawy. Tamtejsi uczniowie, solidaryzując się ze swoimi nauczycielami, wypisują kredą na chodnikach pokrzepiające teksty – relacjonuje Patryk, uczeń I LO w Lubinie.

Nastolatek utworzył wydarzenie na Facebooku, na które zapisało się wiele osób.

– Nauczyciele to też ludzie. Sądzę, że podczas strajku towarzyszą im różne emocje. Właśnie takimi hasłami chcieliśmy ich wspomóc i wzmocnić w tym działaniu – opowiada pomysłodawca akcji w naszym mieście.

– Akcja w każdym mieście wygląda tak samo – tłumaczy nastolatek. – Pod głównym wejściem do szkoły powstał napis krążący w socjalmediach, opatrzony hasztagiem #murem za nauczycielami. Narysowaliśmy też pomarańczowy wykrzyknik, czyli symbol strajku – dopowiada chłopak.

Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia napiszą za co są wdzięczni nauczycielom i za co ich cenią. Młodzież zapowiedziała, że napisy powstaną również pod innymi szkołami.

Przypomnijmy, że dzisiaj trwa ósmy dzień strajku w oświacie.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..