Opublikowany: pt, Mar 9th, 2018

Uczniowie robili zdjęcia przeciwko nałogom

Fot. SM Legnica

Olaf Oborski i Jakub Tamioła ze Szkoły Podstawowej nr 19 zostali zwycięzcami konkursu fotograficznego „Stop uzależnieniom”, do którego zaprosili uczniów legniccy strażnicy miejscy. Do organizatorów wpłynęło w sumie ponad 20 zdjęć.

„Stop uzależnieniom” to akcja miejscowych halabardników, którzy chcą w ten sposób podnieść świadomość młodych uczestników fotograficznych zmagań. W tym roku z ich zaproszenia skorzystali uczniowie-autorzy ponad 20 zdjęć. Wyniki poznali w siedzibie formacji przy al. Rzeczypospolitej.

– Uczniowie na swoich fotografiach ukazali negatywne skutki np. spożywania alkoholu, zażywania różnych środków odurzających czy uzależnień od internetu lub telefonu komórkowego – opowiada Justyna Janusz z legnickiej straży miejskiej. – Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność.

Ostatecznie zmagania zwyciężyli Olaf Oborski i Jakub Tamioła, uczniowie SP nr 19. Tuż za nimi uplasowała się Patrycja Bury z SP 4 i Robert Stanisławski z Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Jurorzy konkursu przyznali także wyróżnienia. Te trafiły do Kamili Zarzyckiej z SP 19, Jakuba Humeniuka z SP 1, Marka Biedronia z SP 6 i Pauliny Chaneckiej z SP 2. Najlepsze prace zostały nagrodzone sprzętem sportowym i słodyczami ufundowanymi przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z wydziału zdrowia i spraw społecznych miejscowego magistratu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..