Uczą kobiety samoobrony (WIDEO, FOTO)

Głogowscy policjanci przeprowadzili szkolenie w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Ma ono pomóc kobietom w przełamywaniu barier, które uniemożliwiają skuteczną obronę przed niespodziewanym zagrożeniem.

Zajęcia samoobrony dla kobiet organizowane są już od kilku lat. Głównym celem jest pokazanie, co można wykorzystać w konfrontacji z przeciwnikiem i jak się zachować gdy dojdzie do ataku.

– Gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia, wykorzystujemy to, co mamy pod ręką, wykorzystujemy podstawowe chwyty oraz siłę przeciwnika – mówi Łukasz Szuwikowski KPP w Głogowie

Techniki, które policjanci pokazywali na zajęciach, przygotowane są z myślą o kobietach, które często są mniejsze i słabsze. Czyli na przykład wkładanie palców w oczy przeciwnika czy mocne uderzenie w nos.

Policjanci prowadząc szkolenie kładli nacisk głównie na tzw. miękkie strategie samoobrony przed zagrożeniem jak: pewność siebie, asertywność lub negocjacje.

Wśród uczestniczek, były kobiety, które w przeszłości padły ofiarą napadu, dlatego wiedzą jak ważna jest samoobrona.

 –  To było dziesięć lat temu,  gdybym wtedy znała te metody to może dałabym radę  –  mówi pani Wanda.

Pod koniec zajęć panie odwiedził prezydent Głogowa, który złożył im życzenia z okazji Dnia Kobiet i wręczył tulipany.

https://www.youtube.com/watch?v=YDnHB-y15mE&feature=youtu.be

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..