Opublikowany: wt, Kwi 2nd, 2019

Uciekał przed policją, choć z trudem chodził

Fot. KMP Legnica

Prawie 2 promile alkoholu „wydmuchał” 48-letni legniczanin, którego policjanci zatrzymali po pościgu na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna wpadł, bo przekroczył prędkość o 15 km/h.

Kłopoty 48-latka zaczęły się w podlegnickich Grzybianach, przez które przejeżdżał swoim citroenem z prędkością 65 kilometrów na godzinę. Ponieważ ograniczenie na tamtejszej drodze wynosi 40 km/h, mężczyzna przyciągnął uwagę policjantów, którzy kontrolowali prędkość radarem.

– Funkcjonariusze z uwagi na ujawnione wykroczenie podali sygnał kierującemu do zatrzymania się. Kierowca widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, kontynuując ucieczkę – opisuje mł. asp. Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Jagoda Ekiert

Po chwili mężczyzna zjechał z drogi na teren pobliskich ogródków działkowych. Tam porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Nie szło mu najlepiej, wpadł zaledwie kilkanaście metrów dalej. Dlaczego?

– Jak się po chwili okazało mężczyzna uciekał, ponieważ miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia mł. asp. Ekiert.

48-latek miał więcej na sumieniu, bo jego samochód nie miał ważnych badań technicznych. Trafił do policyjnego aresztu.

– Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – wylicza funkcjonariuszka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..