Opublikowany: nie, Sty 28th, 2018

Turyści obradowali (FOTO, WIDEO)

W Jaworze odbyła się Wiosenna Narada Turystów Pieszych. Na spotkanie przybyło ponad sześćdziesięciu pasjonatów wędrowania z całego Dolnego Śląska. Były wspomnienia, czas na rozmowy oraz omówienie planów działania na kolejne miesiące.

Naradę otworzył Julian Szymszon, wiceprzewodniczący Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej, tradycyjnie stukając turystyczną laską w blat obradowego stołu. Na wstępie spotkania liczne podziękowania i gratulacje przyjęli jaworscy działacze.

Henryk Antkowiak, honorowy przewodniczący Dolnośląskiego Zespołu PTTK i wiceprezes oddziału jaworskiego, złożył życzenia i pamiątkowe prezenty na ręce Zdzisława Nowocienia – przodownika turystyki pieszej, który obchodzi w tym roku 50-lecie działalności.

Narada była też okazją do podsumowania sezonu turystycznego 2017 i zakończenia rajdu pn. 6 x Dolny Śląsk. Henryk Antkowiak przekazał zebranym ważne komunikaty z narady krajowej, która odbyła się w grudniu.

Nowym przewodniczącym Głównej Komisji Turystyki pieszej jest od miesiąca Marcin Czerwiński. Zapytany o plany piechurów  na przyszłość, Henryk Antkowiak odpowiedział, że w tym roku skupią się na upamiętnieniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz na rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Życzenia realizacji tych planów złożyła turystom, obecna na spotkaniu, wiceburmistrz Agnieszka Rynkiewicz oraz – w imieniu starosty – Maria Piwko, przewodnicząca komisji budżetu, finansów i mienia publicznego Rady Powiatu Jaworskiego.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..