Tunel stadionu Zagłębia jak wnętrze kopalni

Fot. Zagłębie Lubin

Piłkarze przyjeżdżający rozgrywać mecze na lubińskim stadionie już od progu będą czuli, jak groźnego rywala mogą się spodziewać. Tunel prowadzący na murawę boiska wygląda teraz jak… wnętrze kopalni. – Naszą górniczą tożsamość chcemy podkreślać na każdym kroku. To zabieg psychologiczny, przeciwnicy już od progu poczują, że nasi piłkarze są charakterni i waleczni jak górnicy pracujący pod ziemią – tłumaczy Paweł Junory, rzecznik prasowy KGHM Zagłębia Lubin.

– Wcześniej tunel prowadzący na murawę był szary i nijaki. W żaden sposób nie podkreślał historii naszego regionu – opowiada Paweł Junory.

W ramach kampanii wizerunkowej Miedziowa Tożsamość klub postanowił odświeżyć wnętrze tunelu. Piłkarze-goście wychodząc z szatni widzą fototapety z ciężkim sprzętem górniczym. Kawałek dalej, wchodząc do tunelu, czują się jak w kopalni. – To celowy zabieg psychologiczny. Nasi rywale już od samego progu mają wiedzieć gdzie są i kogo się spodziewać. Wnętrze tunelu jest surowe, silne i z charakterem. Zupełnie jak pracownicy kopalni i nasi piłkarze – opowiada.

Zmiany są już prawie na finiszu. Ściany tunelu przypominają już kopalnię, teraz na modernizację czeka jeszcze podłoga. W ciągu kilku dni dopracowane będą również iluminacje świetlne.

Tunel to niejedyna taka zmiana. – Kampanię Miedziowa Tożsamość prowadzimy od maja ubiegłego roku. W jej ramach modernizujemy różne przestrzenie, by przemycić wartości Zagłębia Miedziowego – dodaje rzecznik. – W naszej kampanii wizerunkowej odnosimy się zarówno do historii regionu, jak i klubu. Chcemy podkreślać bogactwo złóż miedzi czy nasze klubowe osiągnięcia, jak dwukrotne mistrzostwo Polski – wyjaśnia.


Materiał filmowy TV Regionalna.pl

 

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Klubik pisze:

    Posikałem się. Pompatyczne bzdety…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..