Trzecioligowe derby dla Górnika Polkowice

W meczu inaugurującym rozgrywki III ligi piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonał na własnym terenie Zagłębie II Lubin 2:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Piotr Azikiewicz i Kacper Osiadły, natomiast dla miedziowych gola zdobył Sasa Balić.

Tuż przed meczem odbyła się miła uroczystość. Prezes Górnika Polkowice Paweł Wechta przekazał pamiątkową koszulkę sponsorowi klubu KGHM Metraco, którą osobiście odebrał prezes – Adrian Szymański.

Później na murawie rozpoczął się pojedynek derbowy. Rezerwy Zagłębia Lubin przyjechały do Polkowic wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu, występującego w ekstraklasie. Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie. Wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 31. minucie za faul w polu karnym Zagłębia na Macieju Bancewiczu arbiter wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Piotr Azikiewicz dając prowadzenie miejscowym. Do przerwy podopieczni trenera Enkeleida Dobi prowadzili 1:0.

Lepiej w drugą połowę weszli piłkarze Zagłębia. W 48 min. arbiter za zagranie piłki w polu karnym przez gracza Górnika podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sasa Balić. Do końca obie drużyny walczyły o zmianę wyniku. W 87 min. kapitalnym uderzeniem piłki z dystansu popisał się debiutant Kacper Osiadły dając 3 punkty Górnikowi Polkowice.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Azikiewicz 32′ k., 1:1 Balić 49′ k., 2:1 Osiadły 85′

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Furtak – Magdziak, Kowalski-Haberek, Azikiewicz (59 Radziemski), Ciupka (62 Osiadły), Bancewicz, Szuszkiewicz (87 Ekwueme), Karmelita (64 Galas), Opałacz, Fryzowicz, Wacławczyk.

Zagłębie II Lubin: Leciejewski (10 Barszcz) – Witsanko, Balić, Oko, Żmijewski, Soszyński (46 Gołębiowski), Pakulski (83 Sobków), Slisz, Nowak, Mucha, Moneta (64 Chodyna).

Adam Buczek – trener Zagłębie II Lubin

Szkoda trochę tego meczu bo zawodnicy dzisiaj na tym boisku oddali dużo zdrowia i myślę, że ten mecz miał różne fazy. Trochę nieszczęśliwie nam się to ułożyło: kontuzja Leciejewskiego, szybka zmiana, no ale nieraz tak właśnie bywa. Był to mecz na dobrym poziomie i warto było przyjść i go oglądać. Zakończyło się 1:2 ale równie dobrze mogło tak być w drugą stronę. Straciliśmy trochę kontroli nad tym wszystkim i może efektem tego była ta druga bramka.

Enkeleid Dobi – trener KGHM ZANAM Górnik Polkowice

Powiem prosto: chcę bardzo podziękować chłopakom. Zostawili tu dzisiaj kawałek zdrowia. To nie jest łatwo grać przeciw Zagłębiu Lubin. Wiadomo, połowa albo i więcej zawodników trenuje w pierwszej drużynie. Fizycznie, psychicznie i motorycznie trzeba temu stawić czoła. My oprócz serca zostawiliśmy na boisku jeszcze wątrobę. I dzięki temu osiągnęliśmy zwycięstwo. Myślę, że mecz był wyrównany z naszą leciutką przewagą. Tak się złożyło, że rozpoczęliśmy sezon derbami, wygraliśmy i nadal będziemy robili swoje. Naprawdę raz jeszcze wielkie gratulacje dla piłkarzy.