Opublikowany: pon, Maj 14th, 2018

Trzecia edycja Łabędziego Biegu za nami!

W Ścinawie po raz trzeci odbył się Łabędzi Bieg organizowany przez Centrum Turystyki i Kultury. Podobnie jak w poprzednich latach tak i tym razem impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

Niedzielne przedpołudnie biegacze z regionu spędzali w Ścinawie, gdzie przygotowano dla nich dziewięciokilometrową trasę. Zanim jednak do startu ruszyli dorośli to odbył się bieg dla najmłodszych. Frekwencja tradycyjnie już dopisała, co pokazuje, że Łabędzi Bieg wpisał się na dobre w kalendarz imprez w Zagłębiu Miedziowym.

– Cieszę się, że już mamy trzecią edycję Łabędziego Biegu w naszym mieście. Pogoda dopisała, zawodników też jest sporo a ja dzisiaj wystawiam syna, który wystartuje w biegu dla najmłodszych. – mówił Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

To nie jest pierwsza inicjatywa władz Ścinawy, która znana jest z propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu. – Promujemy w Ścinawie aktywne spędzanie czasu wolnego. Teraz Łabędzi Bieg a za tydzień mamy integracyjne biegi imienia Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej oferty sportowej. – dodawał Kosztyła.

Co ciekawe po raz pierwszy w rywalizacji udziału nie wziął sam burmistrz, który wcześniej zapowiadał start w tegorocznej edycji. – Zakładałem, że będę bieg ale problemy zdrowotne ze stawem skokowym. – tłumaczył burmistrz Ścinawy.

fot. Paweł Andrachiewicz

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..