Tryumf Cuprum Lubin w Warszawie

Przed tym spotkaniem nie dawano szans miedziowym na urwanie choćby seta zwłaszcza, że w ostatniej serii spotkań Cuprum Lubin uległo Łuczniczce Bydgoszcz. Spotkanie z czwartą siłą PlusLigi okazało się dość wyrównanym spotkaniem. ONICO Warszawa goniła wynik, a zwycięskie z tego spotkania wyszło Cuprum Lubin.

Dobrze znany lubińskim kibicom przyjmujący Wojciech Włodarczyk otworzył wynik meczu, zdobywając punkt dla Warszawy z pipe’a. Po chwili środkowy bloku Piotr Hain dał pierwszy punkt dla Cuprum Lubin. Atakujący Łukasz Kaczmarek i środkowy bloku Dawid Gunia mieli ładną serię, po której goście wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Zespół francuskiego szkoleniowca wiódł prym w Hali Torwar, wygrywając pierwszego seta 21:25.

Druga część spotkania była równie udana dla Cuprum Lubin. Estoński przyjmujący Keith Pupart otworzył wynik tego seta. Po chwili jego rodak Robert Taht zdobył punkt z szóstej strefy. Curpum ewidentnie poczuło wiatr w żaglach i w konsekwencji wygrywając 23:25.

Dobrą passę przerwała trzecia część spotkania. Kilka błędów własnych, a do tego dobra zagrywka Bartosza Kwolka w postaci trzech z rzędu asów serwisowych, dała ONICO rezultat 6:0. Im dalej w las, tym Cuprum Lubin bardziej się gubiło i nie mogło znaleźć sposobu na rywali. Warszawa wygrała 25:13.

Siatkarze Patricka Duflosa szybko się otrząsnęli. Do stanu 14:14 spotkanie było grane na przewagi. Później za sprawą Łukasza Kaczmarka i Piotra Haina miedziowi wyszli na prowadzenie. Gospodarze gonili wynik, jednak zespół Cuprum Lubin nie dał sobie wydrzeć 3 punktów z warszawskiej ziemi. Podopieczni Patricka Duflosa zakończą rundę zasadniczą we własnej Hali. 15 kwietnia o godzinie 14.45 podejmą GKS Katowice.

29.kolejka PlusLigi, Hala Torwar Warszawa
ONICO Warszawa – Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 23:25, 25:13, 20:25)

Onico Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Brizard, Wrona, Samica, Warda, Firlej, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Libero: Gruszczyński, Wojtaszek.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Libero: Kryś, Makoś.