Opublikowany: czw, Cze 6th, 2019

Trwają przygotowania do wielkiego show (WIDEO, FOTO)

Przy stacji kolejowej w Lubinie sporo się dzieje. Od wczoraj budowana jest scena i trwają przygotowania do wielkiego show, jakie ma się tu odbyć już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, na inaugurację powrotu połączeń kolejowych do miasta.

– W środę rano przyjechały elementy sceny, jej wyposażenia i zadaszenia. Przy całości tego projektu w sumie pracować będzie kilkadziesiąt osób – mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, jednego z organizatorów sobotniego koncertu. – Dzisiaj przyjeżdżają kolejne elementy, czyli oświetlenie i nagłośnienie, a wieczorem ekrany ledowe – wylicza.

Scena wraz z bokami z dekoracją i ekranami ledowymi będzie miała około 35 metrów szerokości. Ponadto zamontowane zostaną jeszcze dodatkowe ekrany, tak by osoby, które będą stały nieco dalej, również mogły obejrzeć widowisko.

– Przygotowujemy też kilkaset miejsc siedzących. Jeśli ktoś chciałby oglądać koncert siedząc, powinien pojawić się wcześniej – dodaje Midziak.

Równocześnie na peronach trwa montowanie ogromnych zdjęć, oczywiście nawiązujących do kolei.

– Całość dekoracji ma za zadanie pokazanie i promowanie tego, że od 9 czerwca ruszają połączenia kolejowe między Lubinem a Wrocławiem. Dla nas, jako Regionalnego Centrum Sportowego też jest to ważne wydarzenie, ponieważ dzięki temu zwiększa się nam możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców korzystających z naszych obiektów, strzelnicy, basenów odkrytych, kortów tenisowych, squasha – zauważa prezes RCS.

Teren, na którym odbędzie się koncert, wraz ze sceną, ma być gotowy już w piątek po południu, by w sobotę rano artyści mogli przeprowadzić jeszcze próbę.

– A od godziny 18 w sobotę otworzymy bramy i zaprosimy wszystkich mieszkańców na widowisko, które potrwa od godziny 19 do 22.30 – mówi Midziak.

W sobotnim show wezmą udział między innymi Sarsa oraz 180-osobowa orkiestra pod batutą Mariusza Dziubka. Towarzyszyć im będą mażoretki, tancerze i tancerki, akrobaci oraz zwycięzca „The voice of Poland” Marcin Sójka. Na scenie pojawią się także lubinianie, którzy zostali wyłonieni w castingu zorganizowanym w Centrum Kultury Muza. Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz.

Co ciekawe artyści wystąpią nie tylko na tradycyjnej scenie. Ich sceną staną się także tory, stacja oraz pociąg. Zapowiada się więc niezwykłe wydarzenie.

Specjalny rozkład jazdy i zmiany w organizacji ruchu

Na koncert będzie można dojechać między innymi żółtymi autobusami. W sobotę autobusy linii numer 1, 2 i 7 będą kursować częściej i nieco inną trasą. Szczegóły poniżej.

Przypominamy też, że w związku koncertem w pobliżu stacji kolejowej zamknięte zostaną niektóre ulice. Już teraz, aż do 10 czerwca, zamknięty jest fragment ul. Kolejowej od ronda na wysokości stacji kolejowej do wjazdu do sklepu Biurex.

Natomiast w sobotę, 8 czerwca, od godziny 15 całkowicie zamknięte zostaną ulica Kolejowa od przejazdu na 1 Maja przez rondo na wysokości dworca aż po zjazd na parking RCS oraz Odrodzenia od wjazdu na RCS do ronda na wysokości dworca. Ulice będą przejezdne dopiero z soboty na niedzielę w nocy.

Pierwszy pociąg pasażerski przyjedzie do Lubina w niedzielny poranek, 9 czerwca.

Dla pasażerów powstała wiata – w przyszłości ma tu stanąć centrum przesiadkowe – oraz toaleta. Czas odmierza sporych rozmiarów zegar. Miasto zamontowało też monitoring. Można już na bieżąco śledzić, co się dzieje na stacji poprzez portal Lubin.pl – w zakładce kamery dołożony został widok ze stacji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..