Trwa „ŻAK-ART 2018”

Spotkanie z pisarzem i warsztaty muzyczne to niektóre tylko wydarzenia, jakie znalazły się w programie 18. edycji Tygodnia Twórczości Artystycznej „ŻAK-ART 2018” zorganizowanej w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Imprezy trwają już od poniedziałkowego „Święta Teatru i Muzyki”.

– Prześledziliśmy losy Stanisława Wokulskiego, Izabeli Łęckiej i Ignacego Rzeckiego w musicalu na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa – informuje Przemysław Szulc z ZS. – „Grupa Cogito” z Krakowa przybliżyła widzom główne wątki powieści, wplatając weń piosenki obrazujące uczucia i emocje bohaterów.

Po spektaklu młodzież ze szkolnego teatru „Anty-dotum” spotkała się z krakowskimi aktorami, by porozmawiać o sekretach sztuki aktorskiej i gry scenicznej. Były też warsztaty muzyczne „ŻAK-ART z piosenką”, które poprowadziła Katarzyna Mirowska z Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Podczas tych zajęć uczniowie doskonalili swoje umiejętności wokalne, pracowali nad oddechem i dobierali repertuar do swoich prezentacji.

Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się we wtorek.

– To jedno z ważniejszych przedsięwzięć w naszej szkole – mówił Zbigniew Gołębiowski, dyrektor Zespołu Szkół. – Propaguje wiele wartości humanistycznych, pozwala młodzieży rozwijać zainteresowania, czyni ją wrażliwą na sztukę.

Dyrektor ZS podziękował nauczycielom, którzy czuwają nad przeglądem: Ewie Dudziak-Gaj, Darii Grabowskiej, Beacie Zaraś oraz swojej zastępczyni Małgorzacie Majewskiej-Greń oraz Beacie Zalewskiej, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach i Dorocie Delążek, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie. Te dwie instytucje od lat wspierają organizację przeglądu.

Czwartek, 15 lutego, upłynie w Kawiarence Literackiej pn. „Przygody człowieka myślącego”, w godz. od 13 do 18. W programie, kolejno: „Życie prywatne elit artystycznych II Rzeczypospolitej”, cz. I „Kawiarnie, knajpy, kabarety i rewie” – spotkanie z pisarzem Sławomirem Koprem (sala A37); „Piosenka ci nie da zapomnieć…” – impresje o dwudziestoleciu międzywojennym przygotowane przez uczennice klasy III a liceum (czytelnia) oraz druga część spotkania ze Sławomirem Koprem z cyklu: „Życie prywatne elit artystycznych II Rzeczypospolitej” – tym razem tematem będą „Barwne postaci świata kultury” (sala A37).

W piątek, 16 lutego, ŻAK-ART będzie na wyjeździe. Uczestnicy imprezy obejrzą spektakl „Frankenstein” w Teatrze Muzycznym „CAPITOL” we Wrocławiu.

Źródło: ZS Polkowice, UG Polkowice

Dodaj komentarz