Opublikowany: sob, Gru 9th, 2017

Trwa weekend cudów (FOTO)

Trwa weekend cudów, czyli finał akcji Świąteczna Paczka. – U nas zaczął się on właściwie już wczoraj wieczorem, kiedy rozwieźliśmy pierwsze paczki – mówi Klaudia Biernacik, liderka Szlachetnej Paczki w Lubinie, dodając, że w tym roku pomoc trafi w sumie do 44 rodzin z naszego miasta i okolic.

Paczki są bardzo różne i zawierają to, czego rodziny potrzebowały najbardziej. Różna jest też liczba pakunków składających się na paczkę dla jednej rodziny.

– Największa paczka jak do tej pory to 50 pakunków – uśmiecha się Klaudia Biernacik. – Paczki są różne, tak jak potrzeby poszczególnych rodzin. Są w nich środki czystości, żywność, produkty dla dzieci, ale i łóżka, naczynia, garnki, pralki, lodówki, piekarniki, a nawet węgiel – wylicza.

Paczek wciąż przybywa. Darczyńcy przywożą je do Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie, która pełni rolę magazynu-poczekalni. Później pakunki są ładowane do busa i wiezione do rodziny. Jak szacują wolontariusze, w tym roku rozwiozą w sumie kilkaset paczek.

– W tym roku bardzo wiele rodzin chciało poznać swoich darczyńców, dlatego naszym wolontariuszom często towarzyszą osoby, które przygotowywały paczkę – przyznaje Klaudia. – Reakcje rodzin, które odwiedzamy, są bardzo różne, od zamurowania, przez totalny szok, po łzy radości. Właśnie skończyliśmy przerzucać dwie tony węgla. Zawieźliśmy go 80-letniej pani, która nie mogła uwierzyć, w to co się dzieje – uśmiecha się liderka Szlachetnej Paczki w Lubinie.

Paczki zazwyczaj przygotowywały nie pojedyncze osoby, a grupy, na przykład zakłady pracy. W tym roku darczyńcą zostali też szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin oraz siatkarze Cuprum Lubin.

Jednak Szlachetna Paczka to nie tylko darczyńcy, ale i wolontariusze, którzy spotykają się z potrzebującymi rodzinami, tworzą ich profile, dostarczają paczki i ogólnie czuwają nad całością. W tym roku w Lubinie w akcji bierze udział ponad 20 takich ludzi o dobrych sercach, wolontariuszy. Niektórzy uczestniczyli w niej już wcześniej, inni przyłączyli się pierwszy raz. Dla każdego z nich to niezapomniane przeżycie. Przed nimi jeszcze sporo emocji, bo paczki będą rozwozić jeszcze jutro. Dziś czekają na nie w SP 14 przez cały dzień, a w niedzielę do godziny 17.

Szlachetna Paczka w tym roku dotrze do 20 tysięcy rodzin w całej Polsce.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..