Trwa śledztwo ws. śmiertelnego potrącenia w Grębocicach

Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, jaki wydarzył się w Grębocicach. Samochód potrącił 9-latka. Chłopiec zmarł w szpitalu. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok. Powołany też zostanie biegły z zakresu ruchu drogowego.

Do tragedii doszło 27 kwietnia, wieczorem, na jednej z ulic Grębocic. Kierujący citroenem jumperem potrącił 9-latka. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do wrocławskiego szpitala. Niestety, nie udało się go uratować.

Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku głogowska prokuratura wszczęła 2 maja. Jak nam powiedział dziś prokurator Marcin Knurowski, w tej sprawie przesłuchani zostali 45-letni kierowca auta i 10-letni chłopiec, który feralnego dnia był razem z młodszym kolegą.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj chłopcy wybiegli zza budynku na drogę – dodaje prokurator Knurowski. – Kierowca był trzeźwy. Jak twierdził, jechał z prędkością 40 km/h i próbował wykonać manewr, by uniknąć zderzenia. Niestety, dziewięciolatek uderzył w bok pojazdu. Kierowca natychmiast poprosił o wezwanie pogotowia i policji.

Mimo wysiłków lekarzy chłopca nie udało się uratować. Przyczyną śmierci był uraz mózgowo-czaszkowy. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok. W sprawie wypadku wypowie się jeszcze biegły z zakresu ruchu drogowego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..