Trefl Gdańsk lepszy od siatkarzy Patricka Duflosa

Bez zdobyczy punktowych wracają do Lubina siatkarze Patricka Duflosa. W Ergo Arenie, Cuprum Lubin przegrało z Treflem Gdańsk, 3:0.

Przyjmujący gospodarzy Artur Szalpuk pewnie zdobywając punkt, otworzył wynik pierwszego seta. Ten sam zawodnik wyprowadził Trefl na 2:0. Pierwszy punkt dla przyjezdnych zdobył kapitan Michal Masny. Z czasem Cuprum za sprawą Łukasza Kaczmarka i przyjmującego Milosa Terzicia, doprowadziło do remisu, a następnie wyszło na prowadzenie. Ekipa Patricka Dulfosa odskoczyła nieco wynikiem, ale własne błędy doprowadziły w konsekwencji do tego, iż gospodarze ponownie byli górą ostatecznie wygrywając 25:18. Druga część spotkania to jeszcze więcej emocji i sporo timeoutów dla obu trenerów. Seta na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Andrea Anastasiego, wygrywając 27:25. W trzeciej części spotkania rozpędzeni gospodarze prezentowali bardzo dobrą grę w strefie przy siatce, a także silną zagrywkę. Bardzo szybko osiągnęli rezultat 7:1. Z czasem miejscowi powiększali przewagę i ostatecznie pokonali Cuprum Lubin, 25:18.

26.kolejka PlusLigi, Ergo Arena Gdańsk
Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 27:25, 25:18)
MVP meczu: Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk)

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Sanders, Ferens, Jakubiszak, Schulz, Niemiec, McDonnell, Tomczak, Szalpuk, Mika, Kozłowski, Gunter, libero: Olenderek, Majcherski.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, libero: Kryś, Makoś.