Opublikowany: wt, Kwi 16th, 2019

„Trawkę” ukrył w schowku

Policjanci z Chojnowa zatrzymali 26-latka, który usiadł za kierownicę swojego chryslera pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, mężczyzna miał także przy sobie kilka działek marihuany.

Dzielnicowi z Chojnowa zatrzymali mężczyznę w Pawlikowicach. 26-latek zwrócił na siebie ich uwagę, bo na widok radiowozu nagle skręcił w szutrową drogę.

– Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca od początku interwencji zachowywał się bardzo nerwowo, nie potrafił logicznie odpowiadać na pytania, był rozkojarzony – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Policjanci podejrzewali, że kierowca jest pod wpływem nielegalnych używek, dlatego przeprowadzili mu badanie narkotestem. Okazało się, że mieli rację. Na tym jego problemy się jednak nie skończyły.

– Policjanci podczas przeszukania pojazdu znaleźli ukryte w schowku zawiniątku z zawartością suszu. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Mieszkaniec gminy Chojnów został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie – informuje mł. asp. Ekiert.

Jak przypominają stróże prawa, za posiadanie narkotyków grozi nawet trzyletnia odsiadka, a za kierowanie pod ich wpływem – kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..