Opublikowany: pt, Cze 29th, 2018

Tragedia na torach. Nie żyje 35-latek (FOTO, WIDEO)

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy trasie Niedaszów–Mściwojów,  w powiecie jaworskim. 35-letni kierowca osobowego audi wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Mężczyzna nie miał szans w starciu z rozpędzonym składem.

Ze wstępnych ustaleń pracujących grup specjalistów wynika, że do wypadku doszło z winy 35-letniego mieszkańca Niedaszowa, który kierował audi. Mężczyzna prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Rozpędzony skład zatrzymał się dopiero po przejechaniu około dwustu metrów.

– Nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń – zapewnia Dariusz Kolubka, dyrektor PKP PolskichLinii Kolejowych w Wałbrzychu. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ochotnicy Mściwojowa oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaworze, którzy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej.

– Po wydostaniu poszkodowanego z auta przystąpiliśmy do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Dojechały do nas zespoły ratownictwa medycznego. Niestety, lekarz stwierdził zgon poszkodowanego – usłyszeliśmy od kierującego akcją młodszego aspiranta Łukasza Fuławki.

Na miejsce dojechały grupy specjalistów od wypadków kolejowych, policja oraz prokurator. – Maszynista był trzeźwy, natomiast na wyniki badania kierowcy samochodu trzeba będzie poczekać – informuje Ewa Owcarz z Prokuratury Rejonowej w Jaworze.

Prokuratura zabezpieczyła nagrania wideo ze wszystkich kamer szynobusu, które rejestrują przejazd. Biegli zbadają szczegółowo zniszczone audi, aby wykluczyć ewentualne usterki techniczne pojazdu w momencie zdarzenia. Przez kilka godzin trasa kolejowa w kierunku Jaworzyny Śląskiej była zablokowana. Kolej zapewniła transport zastępczy.

.

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..