Opublikowany: nie, Cze 10th, 2018

Tragedia nad wodą – utonął mężczyzna (FOTO, WIDEO)

Wystarczył moment nieuwagi, by ponton wywrócił się, a do wody wpadło dwóch mężczyzn. Jednemu udało się dopłynąć do brzegu, ale jego towarzysz nie miał już tyle szczęścia. Ok. godz. 19 w zbiorniku wodnym we Mściwojowie (powiat jaworski) utonął 24-latek.

Poszukiwania mężczyzny trwały ponad dwie godziny. Na miejscu natychmiast zjawiły się okoliczne jednostki straży pożarnej, wyposażone w łodzie. Do akcji przyłączyła się specjalistyczna grupa poszukiwawcza z Legnicy. Dopiero podwodna sonda namierzyła ciało mężczyzny. Niestety, będący na miejscu lekarze stwierdzili zgon młodego mieszkańca Strzegomia. Po tak długim pobycie pod wodą nie było już szans na ratunek.

Ocalony mężczyzna był w szoku. Dla obu miał to być zwyczajny, sobotni wypoczynek nad wodą.

– Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek. Policjanci przesłuchują świadków, a sprawą zajęła się prokuratura. Nie możemy wykluczyć, że do tragedii mógł przyczynić się alkohol – mówi oficer prasowy jaworskiej policji, komisarz Kordian Mazuryk.

Poszukiwania utrudnił stan akwenu. – W tym miejscu jest duże zamulenie, przy brzegu występowało mnóstwo porostów – usłyszeliśmy od strażaków.

To nie pierwszy przypadek utonięcia w mściwojowskim zbiorniku. W ubiegłym roku pod wodą stracił tu życie wędkarz, który zsunął się z brzegu, a napełnione wodery uniemożliwiły mu wypłynięcie.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..