Opublikowany: pon, Sty 29th, 2018

Tragedia na drodze. Dwaj górnicy nie żyją! (AKTUALIZACJA, WIDEO)

Dwie osoby nie żyją, a 15 jest rannych – to bilans wypadku, do jakiego doszło na trasie Lubin-Polkowice na wysokości skrętu na Oborę. Droga jest całkowicie zablokowana.

Z informacji, jakie przekazał nam rzecznik lubińskiej policji wynika, że kierowca ciężarówki z przyczepą jechał w stronę Lubina, a przeciwległym pasem ruchu – w kierunku Polkowic – jechał autobus. Za ciężarówką jechał citroen, którym podróżowało trzech obcokrajowców, a za autobusem mercedes.

– Z nieznanych przyczyn przyczepa wypięła się z ciężarówki i uderzyła w pracowniczy autobus. Uderzył w niego też citroen. W wyniku odniesionych obrażeń zginęły dwie osoby jadące autobusem, rannych zostało dwunastu pasażerów autobusu i trzy osoby jadące citroenem – informuje aspirant sztabowy Pociecha.

Trzy osoby trafiły do szpitala, pozostałym poszkodowanym udzielana jest pomoc medyczna na miejscu wypadku.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja zaleca objazdy. Jadąc z Lubina do Polkowic najlepiej kierować się przez Szklary Górne i dalej przez Żelazny Most, a z Polkowic do Lubina – przez Szklary i Oborę.

AKTUALIZACJA: Rzecznik prasowy KGHM Justyna Mosoń poinformowała, że w autobusie podróżowali pracownicy KGHM. Autobus jechał do kopalni Rudna. Spośród rannych pasażerów pięciu jest w stanie ciężkim. Na forach górniczych można przeczytać, że poszkodowani to mieszkańcy Prochowic i okolicznych miejscowości.

Prezes Polskiej Miedzi, Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił trzydniową żałobę w całej grupie.

Fot. Przemysław Łyskawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..