Opublikowany: śr, Mar 13th, 2019

Tragedia na budowie. Nie żyje 47-letni pracownik

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na placu budowy na osiedlu Przylesie. Z wysokości kilkunastu metrów spadł 47-letni pracownik. Niestety mężczyzna nie przeżył upadku.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego lubińskiej komendy policji o godz. 7.18 od jednego z mieszkańców osiedla Przylesie. Wynikało z niej, że pracownik budowy spadł z wysokości kilkunastu metrów. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol wydziału prewencji.

– Na miejscu funkcjonariusze zastali zespół pogotowia ratunkowego, udzielający pomocy medycznej osobie, która uległa wypadkowi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon – informuje młodszy aspirant Anna Szajbler z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjantom udało się ustalić tożsamość zmarłego mężczyzny. Okazał się nim 47-letni obywatel Ukrainy, który spadł prawdopodobnie z czwartego piętra. – Na miejscu pracują obecnie policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratury. W tej chwili ustalane są wszelkie okoliczności zdarzenia. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną tej śmierci – dodaje Anna Szajbler.

Prace na budowie zostały wstrzymane.

.

Fot. Szymon Kwapiński

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..