Opublikowany: pt, Paź 27th, 2017

Torturując zmuszali do kupowania narkotyków (WIDEO)

Na drastyczny sposób pozyskiwania nowych klientów wpadła chojnowska grupa dilerów narkotykowych. Aby odbiorcy przestali zaopatrywać się u konkurencji, regularnie zaczęli na nich napadać, brutalnie wskazując, u kogo powinni robić zakupy. Pięciu bandytów zostało już skazanych przez Sąd Rejonowy w Złotoryi, ale zdaniem tamtejszej prokuratury niektóre wyroki są zbyt łagodne.

Narkotykowa szajka napadała na swych potencjalnych odbiorców we wrześniu ubiegłego roku. Jednego z mężczyzn zaatakowali, gdy siedział w swym samochodzie. Po wybiciu szyby w jego renault lagunie kazali jechać nad chojnowski staw. Tam pobili swą ofiarę rękoma i drewnianymi pałkami, a następnie skopali po całym ciele. Odjechali uszkadzając telefon komórkowy mężczyzny i kradnąc mu różne przedmioty. Tego samego dnia i nazajutrz pastwili się także nad innymi osobami, rabując im m.in. pieniądze i rower.

Złotoryjski sąd pierwszej instancji potwierdził zasadność prokuratorskiego aktu oskarżenia. Wszystkich bandytów uznał za winnych i wymierzył im kary od dwóch do pięciu lat bezwzględnego więzienia. Oskarżyciel publiczny zapowiedział jednak apelację od części tego wyroku, domagając się zaostrzenia kar dla trzech skazanych, w tym recydywistów.

Jak informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, bandyci to mieszkańcy Chojnowa w wieku od 22 do 27 lat. Swe ofiary napadali tylko po to, by zmusić je do nabywania narkotyków u Rafała G. – najsurowiej ukaranego recydywisty. O tym, czy część z nich otrzyma wyższe wyroki zadecyduje Sąd Okręgowy w Legnicy.

Wyświetlonych 8 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. papuga pisze:

  Czemu nie dodaliscie ze ofiara z laguny to to znany w chojnowie diler tak zwanego kamienia z chojnowa tragedia

 2. prisob pisze:

  Jakie narkotyki to sa jakies pomowienia nikt bie dostal wyroku za narkotyki szok

 3. MiroslawS pisze:

  Pobici i rzekomo napadnieci to bandyci i dilerzy ktorzy udostepniali narkotyki nieletnim.

 4. mroz pisze:

  Biedrona dostal za sluszne udzielil narkotykow bie temu dziecku co trzeba i dostal wpier… Zasluzyl wszystko pieknie opisane na filmie ale z dillera zrobili pfiare polskie prawo

 5. Kalafior pisze:

  Znamy dileer biedronka Krzysztof. M.chodzi po Chojnowie i chwali sie ze dzieki niemu siedzą..

 6. Ramzes pisze:

  To były zwykle porachunki Gangu Rafała G. I grupy Krzysztofa M. Ps. „Biedrona”!niestety w chwili pobicia Krzysztof M wezwał na pomoc swoich kolegów.

 7. Ten kto wie pisze:

  1,3,4,5,6 to wypowiedzi próbujące oszkalowac pokrzywdzone przez pseudo gangsterów osoby,wypowiedzi te mają na celu odwrócenie uwagi. Kto zna prawdę,ten wie,reszty tłumaczyć nie trzeba.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..