Opublikowany: nie, Lis 12th, 2017

To będzie trudny czas dla bezdomnych

Fot. Pixabay

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie – z tym apelem dolnośląska policja zwraca się do mieszkańców naszego regionu. Mundurowi właśnie ruszają z akcją „Zima”, podczas której będą dbać o bezdomnych, którzy narażeni są na zamarznięcie. O pomoc proszą też mieszkańców – nie przechodźmy obojętnie wobec takich osób.

Na dworze robi się coraz chłodniej, dlatego lubińscy funkcjonariusze rozpoczęli działania, które mają uchronić przed chłodem osoby bezdomne i bezradne. Co roku słyszy się o przypadkach osób, które zamarzły na przystankach czy w altankach na działkach.

– Częste spadki temperatur w okresie jesienno-zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych – zauważa starszy aspirant Sylwia Serafin z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy.

Wraz z pracownikami MOPS-u funkcjonariusze będą odwiedzać miejsca, gdzie na ogół przebywają bezdomni i proponować im pomoc. W naszym mieście funkcjonuje kilka takich punktów, gdzie można zjeść ciepły posiłek w dzień lub spędzić bezpiecznie noc (ich listę publikujemy poniżej).

– Lubińscy funkcjonariusze apelują także do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji, mogącej spowodować wychłodzenie organizmu – mówi st. asp. Serafin. – Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby – dodaje.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..