Tesco zamyka sklepy w Głogowie i Ścinawie

Do połowy września Tesco zamknie w Polsce łącznie dziewięć nierentownych sklepów, w tym także w Głogowie i Ścinawie. To kolejny etap likwidacji placówek brytyjskiej firmy w naszym kraju. Co z pracownikami?

W ostatnich latach Tesco coraz gorzej radzi sobie sobie na polskim rynku. Dwa lata temu angielski gigant zlikwidował cztery swoje placówki w kraju, a w ubiegłym roku – siedem, w tym jeden w Legnicy („Bez zwolnień w Tesco”). Teraz podobny los czeka dziewięć kolejnych sklepów, m.in. w Głogowie – przy ul. Jedności Robotniczej – i Ścinawie.

Ponieważ likwidacja ma potrwać do 14 września, biuro prasowe Tesco nie chce mówić jeszcze o jej szczegółach. –Jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach zmian w każdym ze sklepów. Aktualnie naszym priorytetem jest identyfikacja i proponowanie pracownikom alternatywnych stanowisk w naszych strukturach. Wspomniane budynki zostaną wystawione na sprzedaż, a uzyskane fundusze zainwestowane w rozwój naszych pozostałych placówek – czytamy w e-mailowej odpowiedzi na nasze pytania.

Do tej pory likwidacje sklepów zawsze pociągały za sobą zwolnienia. Pracownicy zamykanych placówek zostali już powiadomieni o planach swojego pracodawcy. Informacja trafiła też już do lokalnych urzędów pracy.

– Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z dziewięciu przypadków przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce. Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce – tłumaczy Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce.

Trudności sieci są efektem m.in. rosnącej popularności dyskontów, z Biedronką i Lidlem na czele, które odbierają klientów super- i hipermarketom. Po zapowiadanych zamknięciach Tesco będzie miało w Polsce 419 placówek. W naszym regionie sieć pozostanie obecna w Polkowicach, Lubinie, Legnicy i Jaworze.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..