Opublikowany: wt, Mar 13th, 2018

Czy teraz będzie już bezpiecznie?

Dodatkowe, migające światła ostrzegawcze pojawiły się właśnie przy tymczasowym zjeździe z drogi krajowej nr 36 do Miroszowic. Czy teraz na skrzyżowaniu będzie już bezpieczniej?

O ponowne sprawdzenie tego miejsca pod kątem bezpieczeństwa od kilku tygodni zabiegali mieszkańcy Miroszowic. Dochodziło tu do częstych wypadków i kolizji. Najgorzej miały osoby jadące do strony Lubina, które chciały skręcić w lewo. Przed skrzyżowaniem jest wzniesienie, przez które kierowcy zbyt późno widzieli skręcających, by mogli w porę wyhamować.

Droga podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tymczasowy zjazd wynika z przebudowy skrzyżowania dróg nr 3 i 36 przy Castoramie. Po naszym zgłoszeniu oraz sygnałach mieszkańców, Dyrekcja raz jeszcze sprawdziła oznakowanie w tym miejscu. Pod koniec lutego rzeczniczka GDDKiA zapewniała nas, że – w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg – wprowadzone zostanie ponadplanowe oznakowanie: dodatkowe ograniczenie prędkości oraz migające światła ostrzegawcze na zjeździe do Miroszowic.

Zgodnie z zapowiedziami, światła już są. Zostały zamontowane na tablicach informujących o tymczasowym zjeździe do Miroszowic. Pojawiły się po obu stronach, zarówno dla kierowców jadących od strony Lubina, jak i od strony Wrocławia.

Dodatkowo Dyrekcja ustawiła migające światła ostrzegawcze przed przejściem dla pieszych przy Castoramie. To miejsce, gdzie niedawno zginął 19-letni mężczyzna, którego potrącił kierowca autobusu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..