Opublikowany: sob, Cze 9th, 2018

Teatroteka w Muzie

Kino Muza zaprasza na kolejny pokaz w ramach cyklu Teatroteka. 12 czerwca wielbiciele teatru i kina będą mieli okazję obejrzeć spektakle „Tajny klient” i „Cukier Stanik”.

Aktorstwo z najwyższej półki, ciekawa, współczesna dramaturgia, nietuzinkowe tematy, a przede wszystkim powiew świeżości w przestrzeni kultury. Przedstawienia zostały wyprodukowane przez warszawską Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w ramach cyklu pod nazwą Teatroteka.

Projekt w sposób nowatorski realizuje ekranizacje teatralne, tak w kontekście artystycznym, jak i technicznym. Spektakle tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich pomysłów fabularnych.

Do tej pory odbyły się dwie edycje festiwalu, podczas których zostało zaprezentowanych 35 oryginalnych produkcji.

W kinie Muza 12 czerwca o godzinie 19 będzie można obejrzeć dwa przedstawienia: „Tajny klient” i „Cukier Stanik”.

Bilety na pokaz kosztują 15 zł. Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na www.ckmuza.eu.

O przedstawieniach:

„Tajny klient”, reżyseria: Wojciech Pitala

Występują: Tomasz Borkowski, Jędrzej Taranek, Matylda Damięcka, Lidia Sadowa, Tomasz Nosiński, Wojciech Kalita, Mateusz Baran, Aleksandra Nowosadko, Mateusz Banasiuk, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Kołeczek.

Czas trwania: 53 min.

Gorzka komedia, której bohaterem jest „tajny klient”, osoba wynajmowana przez pracodawców do sprawdzenia jakości pracy podległych im pracowników. To taki współczesny „rewizor”, wcielający się w zwykłego klienta restauracji, banku, sklepu, punktu usługowego, czy szkoły tańca. Motywy jego działania są czyste – sprawdzenie jakości świadczonych usług i odpowiedniego stosunku do klienta. Ale metoda jest dwuznaczna moralnie, bowiem zasadza się na prowokacji, kłamstwie, wprowadzeniu w błąd, wykryciu i wykorzystaniu słabości kontrolowanego pracownika.

„Cukiernik Stanik”, reżyseria: Zyta Rudzka

Występują: Krzysztof Stroiński, Maria Maj, Agnieszka Pawełkiewicz, Piotr Głowacki, Agnieszka Podsiadlik, Hai Nam Bui Ngoc, Ewa Bonecka, Filip Tłokiński.

Czas trwania: 51 min.

Tytułowy „Cukier Stanik” to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do Dawida Cukiera po ręcznie robione staniki przez wiele lat w PRL przychodziły zarówno żony towarzyszy, jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie na Lesznie brak klientek, bo wszystkie wolą tanie, choć tandetne wyroby chińskie. Starzejący się mistrz krawiecki i jego siostra, właściciele pracowni gorseciarskiej „Cukier Stanik” dywersyjnymi metodami podejmują walkę z konkurencją chińskich biustonoszy.

„Don Kiszoci młodego kapitalizmu” zetrą się z Supermarketem reprezentowanym przez szefową ochrony – Babę Kapo. Sztuka Zyty Rudzkiej to zabawna, ciepła i nostalgiczna opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu tandety i tanich, bo tanio produkowanych, produktów. Pracownia staników Dawida Cukiera to, w dobie tanich produktów sprowadzanych z Azji, wydawałoby się – przeżytek. Jednak ludzie, którzy z różnych powodów postanawiają wesprzeć starego rzemieślnika, potrafią stworzyć autentyczną wspólnotę, która walczy o zachowanie starego, zapomnianego świata.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..