Opublikowany: czw, Sty 24th, 2019

Teatr Modrzejewskiej gra dla Ukraińców

Dwa najbliższe spektakle „Ożenku” w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy zostaną opatrzone napisami w języku ukraińskim. Na tym jednak nie koniec udogodnień dla ukraińskiej społeczności nad Kaczawą.

Dwa spektakle (2 i 3 lutego br.) „Ożenku” Gogola w reżyserii Piotra Cieplaka z ukraińskimi napisami i ulgowe bilety na te przedstawienia dla posiadaczy ukraińskiego paszportu – to ukłon w stronę wciąż rosnącej w naszym mieście społeczności, którą tylko wg szacunków Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej reprezentuje nad Kaczawą już przynajmniej 3 tys. aktywnych zawodowo osób.

– Robimy to w naszym teatrze po raz pierwszy. Wiemy jednak, że nie jesteśmy jedyni w Polsce. Chcemy sprawdzić, czy to chwyci podobnie, jak ma to miejsce w innych teatrach i np. w sieci kin Helios. Wychodzimy naprzeciw nowym i coraz liczniejszym obywatelom naszego miasta także dlatego, że widzimy pilną potrzebę gestów, które przełamią uprzedzenia i zatrzymają narastającą ksenofobię – tłumaczy dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb. I zaznacza, że wybór sztuki także nie był przypadkowy. Autor „Ożenku” Mikołaj Gogol urodził się przecież w Ukrainie.

„Ożenek” w reżyserii Piotra Cieplaka będzie można obejrzeć na Scenie Gadzickiego legnickiego teatru w sobotę i niedzielę (2 i 3 lutego) o godz. 19. Bilety (w cenie: 35 zł/28 zł) można rezerwować pod nrem tel. 76 72 33 505 lub elektronicznie: bilety@teatr.legnica.pl, https://teatrlegnica.interticket.pl

źródło: gazeta.teatr.legnica.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..