Opublikowany: czw, Mar 8th, 2018

Tartanowcy gotowi na mistrzostwa Polski Górników

24 marca o godzinie 10.00 w hali II Liceum Ogólnokształcącego, odbędą się Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół w Piłce Siatkowej. W tej rywalizacji tradycyjnie udział weźmie amatorka drużyna Tartan Volley Team Lubin, która w tym roku liczy na złoto.

Przemysław Cedro na co dzień prowadzi Akademię UKPS LubinZespół Tartan Volley Team rośnie w siłę. Z miesiąca na miesiąc przybywa zawodników, którzy mają doświadczenie w profesjonalnych rozgrywkach i jeszcze mogą swoim doświadczeniem wspomóc drużynę w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich.

– Cieszymy się, że pojawia się w naszym zespole takie doświadczenie. Zarówno Krzysiek Lewicki i Adam Pietrzak grali wcześniej w Cuprum Lubin, a Paweł Szabelski to jedna z postaci, dzięki której zespół jest teraz w PlusLidze. To dla nas świetne, że dzielą się z nami doświadczeniem na parkiecie, a poza nim jesteśmy znakomitymi kumplami – podkreśla Marcin Czukiewski, Tartan Volley Team Lubin.

Przed Tartanowcami bardzo ważne wydarzenie. Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół w Piłce Siatkowej, które odbędą się w Lubinie na parkiecie II LO. W 2017 roku nasza ekipa w Żorach wywalczyła srebrny medal. Tym razem cel jest jeden – złoty medal.

– Plany to przygotowujemy się do zbliżających się mistrzostw Polski Górników, które odbędą się w Lubinie na koniec marca. To nasz cel. Cały czas było drugie miejsce, a teraz mamy chrapkę na najwyższą lokatę – podkreśla siatkarz.

Mistrzostwa potrwają dwa dni. W sobotę 24 marca rozpoczną się one o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 18.00. W niedzielę o tej samej porze. Zespół w dalszym ciągu chce zrealizować jeszcze jeden cel, który od początku powstania klubu jest głęboko zakorzeniony w głowach zawodników.

– W przyszłości mamy takie plany, aby zrobić amatorską ligę w naszym regionie Zaglębia Miedziowego. Jeżeli to się uda to będziemy spełnienie – puentuje Marcin Czukiewski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..