Na targach promowali Krainę Wygasłych Wulkanów (FOTO)

Międzynarodowe Targi Turystyczne, jak co roku, przyciągnęły do wrocławskiej Hali Stulecia tłumy odwiedzających i wystawców zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji można było odwiedzić aż ponad dwieście polskich i zagranicznych stoisk. Wśród nich nie zabrakło także silnej reprezentacji z naszego regionu promującej Krainę Wygasłych Wulkanów.

Tradycyjnie współorganizatorem targów był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. By podkreślić wyjątkowość tegorocznej, jubileuszowej edycji, zdecydowano o zmianie jego nazwy na Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego, co lepiej oddaje jego charakter. Wszak podróże to sposób na spędzanie wolnego czasu, a wojażować wcale nie trzeba daleko…

Przez trzy dni swoje oferty prezentowały między innymi regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele i propagatorzy wszelkich form turystycznych. Krainę Wygasłych Wulkanów promowało Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” z Mściwojowa, które otrzymało do dyspozycji stoisko pod szyldem Dolnego Śląska. Nasz region reprezentowali: Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Laboratorium z Rzeszówka, Alicja Lamparska współpracująca z Zamkiem Grodziec, Agnieszka Gil z Dobkowa, Mariusz Łesiuk, Wiesław Surówka i Tomasz Stolarczyk z Fundacji Archeologicznej ARCHEO oraz Krzysztofa Walkiewicz z Kondratowa, a także pracownicy biura LGD – Gabriela Męczyńska i Marta Cieślak.

– Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz przewodników. Odwiedzający dopytywali się głównie o ofertę warsztatową i noclegową oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rozdaliśmy wiele ulotek, folderów, map oraz pachnących mini mydełek z Krainy Wygasłych Wulkanów, przygotowanych i podarowanych przez państwa Martę i Macieja Zawierucha z Zielonego Laboratorium. Dziękujemy wszystkim za pomoc i duże zaangażowanie w obsłudze naszego stoiska – mówi Marta Cieślak z LGD.

Między innymi dzięki udziałowi w targach Kraina Wygasłych Wulkanów staję coraz bardziej rozpoznawalnym regionem w kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości. Taka promocja i rozpoznawalność są bardzo ważne, zwłaszcza dla powstającego właśnie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.

.

Fot. LGD Partnerstwo Kaczawskie

Dodaj komentarz