Opublikowany: wt, Kwi 16th, 2019

Taekwondziści na podium w klasyfikacji medalowej (FOTO)

26 medali i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej – złotoryjscy i jaworscy taekowndziści po raz kolejny udowodnili, że są liczącą się siła w naszym województwie. Tym razem bardzo dobrze zaprezentowali się w Lutyni, gdzie w miniony weekend odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów.

W zawodach wystartowało łącznie 346 zawodników i zawodniczek z 14 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 48 młodych sportowców z Jawora i Złotoryi w kilku kategoriach wiekowych. Dla juniorów i juniorów młodszych turniej stanowił drugą, a zarazem ostatnią kwalifikację do majowych Mistrzostw Polski. Natomiast dla młodzików start w Lutyni był najważniejszą imprezą w tym sezonie.
Turniej był bardzo udany dla zawodników SAT. – We wszystkich trzech grupach wiekowych zdobywaliśmy 26 medali, w tym aż 6 w kategorii młodzika, gdzie w każdej konkurencji startowało średnio 25 zawodników – mówi Karol Forgiel, trener taekwondzistów. SAT w klasyfikacji medalowej młodzika zajęła trzecie miejsce. Dobry występ młodzików przełożył się na zdobycie 24 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Dla SAT medale zdobywali:

Młodzicy:
– Oskar Widomski – I miejsce techniki specjalne młodzików
– Kinga Serok – II miejsce układy oraz II miejsce techniki specjalne
– Ludwik Jamróz – II miejsce układy
– Kacper Pawelec – III miejsce układy
– Michał Majewski – III miejsce układy

Na szczególne wyróżnienie zasługują Oskar Widomski oraz Kinga Serok, którzy wywalczyli swoje medale w konkurencji technik specjalnych młodzików. W tych kategoriach startowało odpowiednio 114 zawodników i 105 zawodniczek.

Juniorzy młodsi:
– Amelia Wzorek – I miejsce walki +60 kg oraz III miejsce techniki specjalne
– Oskar Babiarz – II miejsce walki -58 kg
– Wiktoria Czaban – II miejsce walki -60 kg
– Roch Durachta – III miejsce walki -52 kg
– Jakub Przygoda – III miejsce walki -46 kg
– Adrianna Łupkowska – III miejsce walki -50 kg

Juniorzy:
– Jakub Serok – I miejsce walki -68 kg oraz III miejsce układy mistrzowskie
– Nikola Łękawa – I miejsce walki +65 kg
– Marek Zdancewicz – II miejsce walki +75 kg oraz III miejsce techniki specjalne
– Szymon Malec – III miejsce walki -62 kg oraz III miejsce układy mistrzowskie
– Kasper Słociak – III miejsce walki -68 kg oraz III miejsce układy
– Nikodem Gadziński – III miejsce walki -68 kg oraz III miejsce techniki specjalne
– Maciej Gorzkowski – III miejsce walki +75 kg
– Maja Górska – III miejsce walki -60 kg

W klasyfikacji medalowej klubów w trzech kategoriach wiekowych SAT uplasowała się na trzecim miejscu wśród 14 klubów, ustępując WSKT Wrocław (I miejsce) oraz KS Sparta Głubczyce (II miejsce).

Udział w turnieju zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do był możliwy dzięki wsparciu Gminy Jawor, Gminy Miejskiej Złotoryja oraz firmie J&M Carparts – Części do aut japońskich z Legnicy.

.

Fot. Archiwum SAT

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..