Opublikowany: czw, Cze 29th, 2017

Ta twarz będzie znana pod każdą szerokością geograficzną (WIDEO)

Przed legnickim aktorem Robertem Gulaczykiem świetlana przyszłość. Artysta wcielił się w rolę jednego z najsłynniejszych i najciekawszych malarzy świata: Vincenta van Gogha. Prawa do filmu o holenderskim geniuszu wykupiły niemal wszystkie kraje świata. Za chwilę ta twarz będzie znana pod każdą szerokością geograficzną. Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.

Robert Gulaczyk nie zdawał sobie sprawy z podobieństwa do mistrza pędzla. Dostrzegła je natomiast reżyserka Dorota Kobiela, z czym zgodził się kooperant Hugh Welchman – laureat Oskara za słynnego „Piotrusia i wilka”.

– To było dla mnie olbrzymim zaskoczeniem, nie mogłem w to bardzo długo uwierzyć – przyznaje aktor.

„Pasja życia” to najbardziej popularna książka poświęcona artyście. Jednak aktor jej nie czytał. Skoncentrował się na wstępie listów Van Gogha. Twórcy filmu, od początku, sugerowali się niebieskim autoportretem artysty. Robert Gulaczyk, co sam przyznaje, jest faktycznie do tego wizerunku podobny. – To nie było jednak tak, że o przyznaniu mi roli zdecydowało samo podobieństwo – przyznaje legnicki aktor, który pochodzi z wielkopolskiej Trzcianki. Dla odtwórcy roli malarza praca w teatrze i filmie, to zupełnie dwa różne zawody. Kompletnie nieporównywalne.

Film jest animowany. W jego realizację zaangażowana została ponad setka artystów malarzy, którzy klatka po klatce odwzorowali słynne obrazy mistrza.

Legnicki aktor uczestniczył niedawno w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych we francuskim Annency, na którym premierowy obraz wywołał ogromne wrażenie i podziw wśród widzów, którzy przyznali mu zresztą własną nagrodę. Widownia liczyła ponad tysiąc osób, a brawom nie było końca!

W polskich kinach „Twój Vincent” pojawi się 13 października. Wcześniej, bo w sierpniu, obejrzą go uczestnicy wrocławskiego Festiwalu Nowe Horyzonty. Ekscentryczny twórca od zawsze wzbudzał ogromne emocje. Jego życie i zagadkowa śmierć do dziś pozostają żywą legendą i wciąż elektryzują odbiorców tego niezwykłego i niepowtarzalnego malarstwa.

O Autorze

-

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..