Opublikowany: wt, Lis 28th, 2017

Szynobusem prawie jak Pendolino (WIDEO)

Remontowany dworzec kolejowy w Jaworze

Dolnoślązacy coraz chętniej korzystają z szynobusów, dojeżdżając do pracy bądź większych aglomeracji – wynika z analiz Urzędu Marszałkowskiego. Coraz więcej mieszkańców regionu upomina się o nowoczesny transport kolejowy. Urzędnicy zapowiadają, że w kilku miejscach pociągami będzie się jeździć szybciej, bezpieczniej i wygodniej.

W ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego przygotowywane są rewitalizacje dwóch linii kolejowych. W marcu 2018 r. ruszy modernizacja połączenia z Legnicy do Lubina oraz Lubina do Rudnej-Gwizdanowa.

fot. Daniel Śmiłowski

Artur Gulczyński

– Wznowimy regionalne połączenia w relacji bezpośredniej i z przesiadką na trasie Wrocław-Legnica-Lubin-Rudna Gwizdanów-Głogów – zapowiada Artur Gulczyński, dyrektor  wydziału transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Urzędnicy mają też dobre wiadomości dla mieszkańców Jawora. Już wkrótce ruszy budowa nowych przystanków m.in. na osiedlu Słowiańskim, w pobliżu krytej pływalni, i w rejonie strefy gospodarczej, przy powstającej fabryce Mercedesa.

– Na trasie z Legnicy do Dzierżoniowa (linia nr 137 – przyp. red.) planujemy remont siedmiu przejazdów kolejowo-drogowych i budowę mijanki w Przybyłowicach. Skróci to czas jazdy i zwiększy przepustowość linii w celu organizacji cyklicznych skomunikowań w Jaworzynie Śląskiej i Legnicy – dodaje Gulczyński.

Oznacza to, że na tej linii szynobusy będą mogły rozwijać prędkość do 100 km/h.

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..