Opublikowany: czw, Lip 5th, 2018

Szwajcarzy otworzyli fabrykę

Firma Oetiker rusza z produkcją obejm, zacisków, szybkozłączek i pierścieni do mocowania rur pod Legnickim Polem. Szwajcarzy otworzyli właśnie fabrykę na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracę znajdzie tam około 75 osób.

W ceremonii otwarcia nowej fabryki na terenie LSSE w Legnickim Polu uczestniczyli przedstawiciele szwajcarskiego producenta, ale też władz gminy. Dla wójta Henryka Babuśki, który wziął udział w symbolicznym przecięciu wstęgi była to chwila wyjątkowa.

– Dumni możemy być z faktu, że kolejny wielki koncern branży automotive, firma Oetiker, postawiła na Polskę i Legnickie Pole – komentuje włodarz gminy Legnickie Pole.

Szwajcarzy, którzy na rynku działają od 1942 r. specjalizują się w obsłudze motoryzacyjnych i technicznych sieci handlowych, firm transportowych, baz logistycznych, fabryk, serwisów i zakładów rzemieślniczych. Podlegnicka fabryka jest pierwszą tego koncernu w Europie Wschodniej. Pracę ma znaleźć tu docelowo ok. 75 osób.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..