Opublikowany: wt, Paź 17th, 2017

Szukali narkotyków, a znaleźli także broń i amunicję

Legniccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 42-latka podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat więzienia.

– Podczas przeszukania mieszkania należącego do legniczanina funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście porcji narkotyków oraz trzy sztuki broni pneumatycznej – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert z legnickiej policji. – Zatrzymanym mężczyzną legniccy kryminalni interesowali się już od pewnego czasu. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że może on być w posiadaniu dużej ilości środków odurzających. Żeby sprawdzić tę informację weszli do jednego z mieszkań na terenie Legnicy. Na miejscu zastali kompletnie zaskoczonego gospodarza – dodaje policjantka.

Podczas przeszukania domu kryminalni zabezpieczyli 12 sztuk tabletek ecstasy, kilkanaście działek marihuany i metamfetaminy. Ponadto trzy sztuki broni pneumatycznej i ostry nabój marki Makarov kaliber 9 mm.

– Jednak to nie koniec problemów. Po sprawdzeniu 42-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez zakład karny. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – dodaje Jagoda Ekiert.

Teraz biegli ocenią, czy na ten typ broni i naboju wymagane jest zezwolenie oraz czy broń nie została przerobiona. Póki co mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających.

FOT. KPP LEGNICA

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. OMG pisze:

    Naprawdę? Jeden nabój Makarowa! Panowie dziennikarze – ogarnijcie się! Przestańcie brać srebrniki za taki hejt!

  2. e-migrant pisze:

    Dwie chińskie wiatrówki oraz replika pistoletu na kulki i naboje do syfonu. Broń i amunicja… Taaak…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..